Galeria kamieni w ogrodzie

Naturalne kamienie takie jak nasz łupek księżycowy doskonale sprawdzają się w mniejszych i większych ogrodach, a także na działkach. Mogą odgrywać zarówno rolę typowo dekoracyjną, jak i pełnić funkcje praktyczne, gdy zostaną użyte do budowy murków, ogrodzeń, ścieżek czy tarasów. W naszej galerii kamieni w ogrodzie znajdą Państwo mnóstwo fotografii przedstawiających zastosowania kamienia pochodzącego z kopalni łupka szarogłazowego „Księżyce” w aranżacjach małych ogrodów i większych posesji. Mamy nadzieję, że staną się inspiracją do tworzenia własnych unikalnych projektów i wykorzystania łupka księżycowego wokół Państwa domu.

Projekty ogrodów z wykorzystaniem łupka księżycowego

Łupek księżycowy doskonale współgra z zielenią roślin, a jego liczne zalety sprawiają, że warto uwzględnić ten kamień w projekcie ogrodu. Naturalny, trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych łupek świetnie sprawdza się w rozmaitych zastosowaniach. Większe płyty można wykorzystać do budowy murków i ogrodzenia z kamienia, wyłożenia powierzchni tarasu, stworzenia ścieżki ogrodowej, oczka wodnego, kaskady, skalniaka lub obudowania skarpy. Mniejszych kamieni, czyli tak zwanej kory księżycowej, używa się do ściółkowania rabat, na skalniakach, niewielkich skarpach czy opaskach wokół domu.

Jak widać na zdjęciach, łupek księżycowy jest idealny do aranżacji małych i dużych ogrodów, a pomysłów na jego wykorzystanie nie brakuje. Kamień ten pozwala wydobyć i podkreślić piękno otoczenia, dzięki czemu będą Państwo mogli codziennie cieszyć oko widokiem swojej działki i relaksować się w harmonijnym otoczeniu natury.