Kamień na mury ogrodzeniowe

Kamienie pozwalają stworzyć niepowtarzalny klimat i oryginalną aranżację każdej posesji. Doskonale nadają się między innymi do budowy murków i ogrodzeń o różnym wyglądzie i przeznaczeniu. Murek z kamienia ma mnóstwo zalet i pięknie prezentuje się wokół domu, warto więc uwzględnić go, projektując ogród. Do budowy takiego ogrodzenia szczególnie mocno polecamy nasz łupek księżycowy, który jest idealnym kamieniem murowym. Można z niego stworzyć zarówno wysokie, solidne mury, jak i murki oporowe, obrzeża tarasów, skarp czy też rabat kwiatowych.

Łupek księżycowy idealny do tworzenia murków z kamienia

Łupek księżycowy jest wyjątkowo wytrzymały, nisko nasiąkliwy i mrozoodporny, dlatego mogą mieć Państwo pewność, że zbudowany z niego mur przetrwa długie lata w nienaruszonym stanie. Ponadto naturalny wygląd tego kamienia sprawia, że dobrze komponuje się on z roślinami, drewnem czy betonem i pasuje do posesji utrzymanych w różnych stylach. Łupek jest dostępny w wielu frakcjach – z większych płyt można tworzyć murki suche (niewymagające zaprawy), mokre lub użyć ich jako okładziny betonowego ogrodzenia. Kamień o mniejszych wymiarach świetnie sprawdzi się także jako wypełnienie gabionów.

Dlaczego warto postawić na ogrodzenie z kamienia?

Murki z kamienia to ponadczasowe ogrodzenie, które zachwyca swoim wyglądem i podnosi estetykę każdej posesji. Poza tym mają też wiele praktycznych zalet – są wyjątkowo trwałe, nie wymagają konserwacji, stanowią szczelną zaporę zapewniającą prywatność w ogrodzie i redukującą dochodzące z zewnątrz hałasy. Ponadto ułożenie ogrodzenia z kamienia takiego jak łupek nie jest trudne i można zrobić to samodzielnie. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć przedstawiających kamienne murki wykonane z naszego łupka księżycowego. Piękne, prawda?