Porady

Zastosowanie łupka do gabionów – nasze propozycje

Gabion, bo tak potocznie mówimy na kosze gabionowe – to w ostatnich czasach dość popularny trend ciągle utrzymujący się na topie. Najczęściej tworzone są z nich ogrodzenia, czy to wokół domu, firmy, urzędów czy biurowców. Mogą być w różnych stylach, przez co bez problemu można dostosować je do konkretnych potrzeb i wymagań. Dobrze zrobione ogrodzenia gabionowe są niezwykle trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Ponadto, doskonale zatrzymują hałas, co w niektórych miejscach jest zbawienne. Jeśli mieszkamy w tłumnym i ruchliwym miejscu, a potrzebujemy ciszy, spokoju, relaksu, to ogrodzenie gabionowe może okazać się strzałem w dziesiątkę.

kamień murowy

Oprócz wspomnianych ogrodzeń, z koszy gabionowych można robić słupki, furtki, mury, pojedyncze kwietniki, donice, które będą stanowić dekoracyjną część w danej przestrzeni.
Jak widać, kluczową kwestią powstania koszu gabionowego jest jego wypełnienie. Pomysłów jest wiele, jednak najczęściej stosowanym materiałem są kamienie. I tutaj również jest szereg możliwości. My proponujemy Państwu kamień z naszej Kopalni Księżyce. Jest to typowy kamień do gabionów, który ze względu na swój zgrabny rozmiar, świetnie pasuje to tego typu koszy gabionowych. Jest odporny na różne warunki, nie wymaga impregnacji, a co być może dla niektórych najważniejsze – daje oryginalny wygląd wizualny. Nie można zapomnieć o tym, że nasz łupek do gabionów doskonale współgra z różnymi materiałami, a w otoczeniu zieleni wygląda pięknie.

kamień murowy

kamień murowy
Księżycowy łupek do gabionów prezentuje się doskonale w każdym otoczeniu!

Kamień do gabionu w innym realizacjach? Jak najbardziej!

Poniżej przykład, jaki efekt można uzyskać, wykorzystując nasz łupek do gabionów w innych realizacjach. Całość wygląda niebanalnie, odważnie, nowocześnie i bez wątpienia zaciekawi niejedno oko. Jest do świetny pomysł na wykorzystanie zarówno drewna, jak i kamienia, które razem sprawią, że budynek nabierze elegancji i stylu. Bez wątpienia będzie wyróżniał się na tle innych budynków i podniesie prestiż okolicy.

kamień murowy

kamień murowy

łupkek do gabionów

Kamień do gabionu może również posłużyć jak materiał do wypełnienia rabat między roślinami, ścieżek, czy dróżek. Pomimo, że jego rozmiar jest nieco większy niż tradycyjne kruszywo dekoracyjne, nie wygląda masywnie i zbyt ciężko. Dobrze odnajduje się wśród zieleni i podkreśla charakter całego otoczenia.

Jak pokazują realizacje, zastosowań kamienia do gabionów z naszej Kopalni jest bardzo dużo. Można powiedzieć, ilu Klientów tyle możliwości. Każdy ma swój styl, swoją wyobraźnię i oczekiwania co do efektu końcowego.

Jedno jest pewne – z naszym księżycowym łupkiem, zrealizowanie wymarzonej przestrzeni jest na wyciągnięcie ręki.