Porady

Pomysł na wykończenie elewacji

Wiele osób często staje przed wyborem wykończenia ścian budynku, czyli elewacji. Są różne możliwości. Najwięcej domów powstaje w technologii murowanej, przez co wykańczane są tynkiem. Można nałożyć kolor i w takiej sytuacji miejscowo udekorować drewnem, imitacją kamienia, czy innymi okładzinami.

My proponujemy Państwu łupek elewacyjny, który świetnie sprawdzi się zarówno, jako częściowa dekoracja, ale będzie też fantastycznie wyglądał jako całość elewacji. Nasz kamień elewacyjny pozwoli zrealizować nawet najbardziej wyszukane projekty i spełnić nietuzinkowe oczekiwania. Proponujemy kamień, który jest bardzo trwałym materiałem, dzięki proporcji minerałów łupkowych i kwarcu. Ponadto, nie wymaga impregnacji, jest odporny na przemarzanie i grzyby. To świetna inwestycja na lata.

Nasz księżycowy łupek sprawi, że ściana budynku będzie nietuzinkowa, oryginalna i z charakterem!

elewacja z kamienia na styropianie
elewacja z kamienia na styropianie

Z naszym łupkiem elewacja domu nie będzie wyglądać na przypadkową, a zdecydowanie podkreśli charakter budynku i całego otoczenia. Nie ma znaczenia, czy elewacja kamienna ma być okładziną klasycznego dworku, czy budynku nowoczesnego. Zapewniamy, że łupek elewacyjny doskonale pasuje zarówno do otoczenia tradycyjnego, jak i do tego bardziej nowoczesnego. Podkreśla styl i charakter domu. Wydawać by się mogło, że jeśli budynek jest bogaty w detale, jak na przykład gzymsy, bonie, czy wykusze, to na kamienną elewację nie będzie już miejsca i całość może być zbyt pstrokata i chaotyczna. Nic bardziej mylnego, ponieważ łupek elewacyjny, jaki proponujemy ma ciepłą, stonowaną barwę, co – przy dość mocnym zdobieniu budynku – ma ogromne znaczenie. W takim przypadku można zdecydować, o wykorzystaniu łupka elewacyjnego na mniejszej powierzchni. Jesteśmy przekonani, że całość nie będzie się „gryźć”, nie zmęczy oczu, a sprawi wrażenie świetnie dobranej kompozycji.

elewacja z kamienia na styropianie

Księżycowy łupek to piękno samo w sobie!

Łupek elewacyjny to ponadczasowy, unikatowy kamień. Wygląda zdecydowanie lepiej, niż sztuczne odpowiedniki. Zróżnicowane wielkości płytek powodują, że całość realizacji będzie wyglądać niezwykle oryginalnie.