Porady

SZUM WODY W OGRODZIE

Oczko w ogrodzie

Myślę, że zdecydowana część osób lubi szum wody. Bo…wycisza, relaksuje, odpręża, przyciąga. Daje poczucie spokoju i wytchnienia.

Fajnie jest stworzyć takie miejsce w swoim ogrodzie, gdzie będzie można się zrelaksować po całym dniu pracy. Miejsce, w którym można odpocząć i posłuchać własnych myśli. Posłuchać śpiewu ptaków, czy zwyczajnie poobserwować przyrodę, która nas otacza.

Z reguły, jak mówimy o wodzie w ogrodzie to mamy na myśli oczko wodne i kaskadę. Spływająca woda to taflach kamienia, oprócz efektów dźwiękowych, daje również radość dla oka, bowiem dobrze wykonana, z solidnych i naturalnych kamieni – pozwoli osiągnąć piękny efekt wizualny. Kamienie mają bardzo duże znaczenie, przy tego typu budowli.

My proponujemy płyty z naszej Kopalni Księżyce. Są płaskie, więc dobrze się je układa, rozmiarowo idealne na kaskadę. Mają tez nieregularny kształt, dzięki temu budowla będzie wyglądać na bardzo naturalną. Barwa naszego lupka świetnie współgra z zielenią czy roślinnością, więc zapewniamy, że całość będzie tworzyć piękny krajobraz. Trzeba dodać, że księżycowe płyty są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, a wiadomo, że w naszym kraju warunki te bywają różne:)

Poniżej kilka realizacji z naszym księżycowym kamieniem. Może coś Państwa zainspiruje.

oczko wodne z łupkiem w ogrodzie

Wielkie płyty z naszej kopalni doskonale współgrają z zielenią, co jest niezwykle ważne, aby całość wyglądała, jakby była połączona z naturą. Jak widać na zdjęciach, ich rozmiary są różne, dlatego na zbudowanie kaskady nadają się idealnie. Można z nich tworzyć mniejsze budowle i te bardziej okazałe. 

Ale kaskada to nie jedyna możliwość. Niesłychanie uspokajający szum wody można odnaleźć również w oczkach wodnych. Każdy ma swoją wyobraźnię i każdy może swoje miejsce stworzyć według swojego uznania, oczekiwań, fantazji. 

oczko wodne z łupkiem w ogrodzie
Jak widać – czy to duża budowla, czy trochę mniejsza, kamienne księżycowe płyty znajdą swoje zastosowanie niemalże w każdej z nich. Na kaskadę można użyć dużych wielkopłytowców, a na oczko wodne mniejszych. 
Nasz łupek łączy w sobie funkcjonalność z walorami dekoracyjnymi.